CHP Keşan İlçe Başkanı Çakır, kar yağışında önlem almayan yetkilileri eleştirdi

09.01.2024

“Asli görevleri, siyasilerin peşinde gezerek onlara oy devşirmek değildir”


Keşan’da bir hafta önceden belli olan kar yağışına rağmen ne Keşan Kaymakamlığı ne de Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü herhangi bir önlem aldı. Bu nedenle, öğrenciler, karlı ve soğuk havada okula gitmek zorunda kaldı.

CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, kar yağışı nedeniyle gerekli önlemleri almayan Keşan Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü göreve davet etti. İlçe Başkanı Çakır, “Keşan Kaymakamını ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürünü görevlerini layıkıyla yapmaya davet ediyorum. Onları genelde AKP'nin Keşan belediye başkan adayı ile birlikte kahve ziyaretlerinde görüyoruz. Onların asli görevleri, siyasilerin peşinde gezerek onlara oy devşirmek değildir” dedi.

“EVLATLARIMIZ BU KARDA KIŞTA OKULA GİTMEK ZORUNDA KALDILAR”

Kar yağışının bir hafta önceden yağacağının bilinmesine rağmen önlem alınmadığını hatırlatan İlçe Başkanı Çakır, şu ifadelerle açıklamasına başladı: “Yağacağı bir hafta önceden belli olan kar yağışına rağmen ne Keşan Kaymakamı ne de Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü herhangi bir önlem alamadı. Evlatlarımız bu karda kışta okula gitmek zorunda kaldılar. Yıllardır saçma sapan bir inat uğruna hava aydınlanmadan karanlıkta evden çıkmak zorunda kalan çocuklarımız, soğuk hava ve kar yağışına hiçbir önlem alınmadan yine yollara düşmek zorunda kaldılar.”

“KEŞAN'A GELEN ÖĞRENCİLERİMİZ AKŞAMA NASIL VE NE ŞARTLARDA EVLERİNE DÖNECEKLER, ÇOK ENDİŞELİYİM”

Liyakatsiz yöneticilerin Keşan’ın konumu idrak edemediklerini kaydeden Çakır, açıklamasına şöyle devam etti: “Keşan'ın konumunu idrak edemeyen liyakatsiz yöneticiler, Allah korusun yaşanacak olası bir felakette acaba ne yapacaklar çok merak ediyorum. Çünkü Keşan konumu itibari ile kavşak noktada bulunuyor ve ticaretin olduğu gibi eğitimin de odak noktasında. Keşan'da sadece Keşanlı çocuklar değil çevre köylerden ve hatta çevre ilçelerden gelen öğrenciler de öğrenim görmekte. Sabahın erken saatlerinde hava aydınlanmadan yola çıkan evlatlarımız bir de kar yağışının etkisiyle çok zor durumda kaldılar. Enez'den, İpsala'dan, Malkara'dan ve köylerden Keşan'a gelen öğrencilerimiz akşama nasıl ve ne şartlarda evlerine dönecekler, çok endişeliyim.

“ASLİ GÖREVLERİ OY DEVŞİRMEK DEĞİLDİR”

AKP’nin Keşan belediye başkan adayı ile kahve ziyaretlerinde bulunan Keşan Kaymakamı ve İlçe Milli Eğitim Müdürünün görevlerini layıkıyla yapmaya davet eden İlçe Başkanı Çakır, “Buradan Keşan Kaymakamını ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürünü görevlerini layıkıyla yapmaya davet ediyorum. Onları genelde AKP'nin Keşan belediye başkan adayı ile birlikte kahve ziyaretlerinde görüyoruz. Onların asli görevleri, siyasilerin peşinde gezerek onlara oy devşirmek değildir. Onlar atanmış birer memur olarak maaşlarını bu milletin vergileriyle alıyorlar ve görevlerini yapmak zorundalar. Onların görevi bir siyasinin propagandasını yapmak değil yaşanabilecek olumsuzlukları göz önünde bulundurarak gerekli önlemleri almaktır.” İfadelerini kullandı.

“BİLİME İNANIN, BİLİMLE TERS DÜŞMEYİN”

CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, açıklamasını şöyle sonlandırdı: “Siyaseti siyasilere bırakın beyler! Bilime inanın, bilimle ters düşmeyin. Meteorolojiyi takip edin. Karar vermek için birilerinin tensiplerini (!) beklemeyin. Liyakat sahibi yöneticiler gerektiğinde kriz anında inisiyatif alabilmeli ve doğru kararları verebilmeli. Yaşanacak bir olumsuzluktan sonra alınacak önlemin; dövünüp sızlanmanın kimseye faydası olmayacak.”